У Франції збанкрутувала найстаріша збройова компанія Verney-Carron через контракт з Україною
Снайперська гвинтівка VCD10 компанії Verney-Carron
Одна з найстаріших збройових компаній Франції Verney-Carron, заснована понад 200 років тому, розпочала процедуру банкрутства.
Як повідомила телекомпанія BFM TV, причиною фінансової кризи став контракт з Україною на постачання стрілецької зброї на суму 36 млн євро, який "так і не був підтверджений".
Слухання у справі Verney-Carron відбудеться 12 лютого 2025 року, йдеться у пресрелізі французької групи Cybergun, яка з 2022 року володіє 65% акцій компанії.
Повідомляється, що Verney-Carron зазнає фінансових втрат уже кілька років. У 2023 році чисті збитки склали 4,54 млн євро, при цьому обсяг продажів досяг 5,45 млн євро.
У листопаді того ж року компанія підписала контракт з українським державним підприємством "Укрспецекспорт" на постачання 12 000 гвинтівок і 600 40-мм підствольних гранатометів. Постачання першої партії очікували на початку 2024 року, а завершення поставок — через шість місяців після підписання угоди. Однак контракт не було підтверджено, що стало однією з причин фінансових труднощів Verney-Carron.
Погіршення справ призвело до того, що на початку грудня 2024 року компанія була змушена звільнити більшу частину співробітників на три місяці через відсутність замовлень і брак коштів.
Водночас спроби Verney-Carron вийти на ринок малокаліберної зброї також не привели до збільшення продажів. А спроби в останні роки просунути на ринок свою штурмову гвинтівку VCD15 (5.56 і .300 AAC), снайперську гвинтівку VCD10 (7,62×51 мм) і 40-мм підствольні гранатомети LP40 виявилися недостатніми для порятунку бізнесу.
Коротко про компанію Verney-Carron
Verney-Carron — найстаріша французька збройова компанія, яка спеціалізується на виробництві гладкоствольної й нарізної зброї, а також амуніції для Національної поліції та жандармерії Франції.
Її історія починається 1800 року в місті Сент-Етьєн. Засновником став Клод Верней, виходець із сім'ї, що займалася збройовою справою впродовж кількох поколінь. У 1820 році його рушниця з гравіюванням принесла йому перемогу в конкурсі Concours d'Armurerie, що стало відправною точкою у створенні власної збройової майстерні.
У складні 1930-ті роки асортимент виробництва було розширено за рахунок рибальського спорядження, велосипедів і спортивних товарів, що допомогло компанії пережити економічну кризу. Після Другої світової війни Verney-Carron зміцнила свої позиції в збройовій галузі, об'єднавшись з кількома майстернями. У 1954 році фірма отримала ліцензію на випуск напівавтоматичної гладкоствольної рушниці італійської розробки, що стало важливим кроком в її історії.
Компанія прославилася випуском першої серійної французької вертикалки Sagittaire 1966 року, яка стала лідером продажів. У 1985 році з'явилася полегшена версія рушниці з алюмінієвою коробкою, а в 1989 році Verney-Carron представила модель Impact, яка збільшила продажі нарізної зброї. У 2000 році було випущено перший французький газовідвідний карабін Impact Auto.
* * *
Ну, коли із-за злочинних дій ЗЕлупоголовиків, починають банкрутувати поважні іноземні компанії, зі славетною історією, це - не припустимо!...
Хоча, якби у країнах ЄС і зокрема у Франції, діяло б більш розумне збройове законодавство, то це, як я думаю, змогло би допомогти у справі збереження та розвитку компаній, що займаються випуском зброї!...І це взагалі, було б цілком корисним для економіки країни, бо "зайвих грошей" для бюджету країни - не буває!...А зараз, всі звільнені працівники - стануть у черги за "соціальною допомогою по безробіттю"!...Ось і є черговий привід для роздумів: - "Чи варто заглядати у рота Брюсселю, у провадженні їх антизбройових ініціатив, що гроблять економіку держав членів ЄС і ЄС взагалі?!"....
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати