Компанія FN Herstal у 1,5 разу наростила виробництво зброї

| За кордоном | Автор: Web admin

Кулемет FN Minimi на заводі NF Herstal в Льєжі. Фото: Financial Times Кулемет FN Minimi на заводі NF Herstal в Льєжі. Фото: Financial Times

Від початку російсько-української війни бельгійський виробник стрілецького озброєння FN Herstal у 1,5 разу наростив виробництво кулеметів. У компанії показали, як роблять найкращі кулемети у світі.

Про це повідомляють кореспонденти Financial Times, які відвідали завод компанії поблизу Льєжа у Бельгії.

Війна в Україні відновила інтерес до традиційної стрілецької зброї, після років контртерористичних операцій, змістивши пріоритети до кулеметів, які відіграють важливу роль в «окопних боях».

«Сьогодні найважливішим для нас є сегмент кулеметів. Це зрозуміло», — сказав виконавчий директор Жульєн Компер, додавши, що попит перемістився від глобальних клієнтів до країн НАТО та Європи.

Виробництво кулеметів FN Minimi. Фото: Financial Times Виробництво кулеметів FN Minimi. Фото: Financial Times

Значним попитом користуються розроблені компанією 7,62 мм кулемети FN Mag, також відомі за американським індексом М240. Під час Холодної війни кожен такий кулемет виготовлявся вручну. Проте сьогодні державний бельгійський виробник перейшов на використання високотехнологічної робототехніки. Але одне залишилося незмінним: ключові запчастини досі виробляються ручною працею.

Працівники складають металеві запчастини, виготовлені на верстатах ЧПУ, оброблюючи кожну деталь вручну, перш ніж вона стане частиною конструкції FN Mag. Тому виробнича лінія рухається зі швидкістю роботи працівників.

«З машинами можна зробити багато, але в певний момент вам потрібен досвід людей», — сказав Генрі Де Харенне, представник Herstal. «Вони точно знають, що перевіряти, де можуть бути дефекти».

«Два-три роки тому ми виробляли близько 3000 [FN Minimi на рік]. Зараз ми виробляємо близько 4500 на рік», — розповідає працівник заводу, 23-річний Бріс Гранджан, складаючи ручний кулемет FN Minimi. На один кулемет у нього йде близько двох годин.

Виробництво кулеметів FN Minimi. Фото: Financial Times Виробництво кулеметів FN Minimi. Фото: Financial Times

Жульєн Компер пояснив, що його компанія змогла збільшити виробництво, використовуючи наявну інфраструктуру, яка нині працює на межі своїх можливостей. FN Herstal зіткнулася з проблемами, коли справа дійшла до додаткових інвестицій.

«Що таке нова норма, до якої нам доведеться звикнути?.. Якщо потреби будуть більшими в майбутньому, нам потрібно мати якомога чіткіше бачення, щоб мати можливість робити необхідні інвестиції», — сказав виконавчий директор компанії.

Одним із прикладів є виробництво FN Evolys, надлегкого кулемета нового покоління, деякі версії якого важать усього 5,5 кілограмів та зараз виробляються невеликими партіями за допомогою 3D-друку. Компанія хотіла запустити повноцінну виробничу лінію з високотехнологічними верстатами, проте не готова інвестувати у це через відсутність «твердого» замовлення на велику кількість продукції.

FN Evolys. Фото: FN HerstalFN Evolys. Фото: FN Herstal

Компер сказав, що, незважаючи на оголошення планів ЄС щодо збільшення витрат на оборону, йому потрібно більше певності на ринку протягом наступних п’яти-десяти років.

«Коли ми отримаємо впевненість щодо планів на майбутнє, інші перешкоди, як-от матеріальні та кадрові, можна вирішити», —  каже він, зазначаючи, що це матиме «каскадний ефект» на виробництво.

Водночас уряд Бельгії упереджено ставиться до європейського проєкту кредитування країн-членів Євросоюзу для закупівель озброєння на 150 млрд євро, оскільки Бельгія вже має великий державний борг.

Компер вважає, що альтернативою цьому могли б стати спільні європейські контракти, які допомогли б FN Herstal досягти необхідних об’ємів виробництва. Він додав, що наразі європейський оборонний ринок надто фрагментований і кожна країна намагається «відновити свою власну місцеву оборонну промисловість».

У 2023 році бельгійський уряд підписав угоду з FN Herstal про постачання боєприпасів і обслуговування озброєнь на суму приблизно 1,3 мільярда євро упродовж наступних 20 років. Інші уряди, включаючи Францію, ведуть переговори про приєднання до ініціативи.

Іншим шляхом розширення є злиття з іншою компанією. Бельгійський виробник зброї, який вже володіє американською компанією Browning, веде переговори про купівлю французького виробника боєприпасів Sofisport і придивляється до інших компаній.

Очікується, що угоду з Sofisport буде укладено до кінця червня, очікуючи схвалення регуляторних органів, сказав Compère. Він планує зберегти виробництво на місцевому рівні.

* * *

Стати членом УАВЗ

Допомогти УАВЗ

Web admin Автор: Web admin11408,2 Переглядів: 55 , Коментарів: 1 - 1 +
1,0 1 -1 1
Коментарів (1)

  • 18.04.2025 20:00
    #
    - 0 +

    ...Меньше б заглядало керівництво країн ЄС у рота "Брюсселя", з його абсолютно безглуздими антизбройовими ініціативами, що лише шкодять безпеці ЄС, та заганяють у боргові ями підприємства ВПК, через нестачу гарантованих контрактів!.... То нехай тепер "Брюссель" і шукає гроші для розвитку та модернізації ВПК, для збільшення об'ємів їхнього виробництва, бо війна - ще не скінчилась!...А бігати по полю бою без патронів, імітуючи звуки пострілів голосом(як це відбувається в Нідерландах), "задоволення ще те!"(інакше, як повним маразмом головного мозгу, такі дії і назвати складно!)!...А то підорастичні брюссельські чинуши, занадто гарно влаштувалися, отримуючи чималенькі "зряплати" за знищення безпеки ЄС!...Або, нехай ці срані "поцефісти", самі йдуть воювати в складі діючої армії, щоб скоріше настало "просвітлення у їхніх мозгах"!!!...


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати