Чи є користь від револьвера під патрон Флобера? Спостереження з власного досвіду

| Навчання, Нелетальна зброя, Спортивна стрільба | Автор: Микола Погорілець
По-русски

Револьвер під патрон ФлобераРевольвер під патрон Флобера

Револьвер під патрон Флобера можна назвати засобом для розважальної і (рідше) для спортивної стрільби.

За калібром і енергією кулі вони стоять в одному ряду із пневматичними пістолетами та рушницями, маючи діаметр кульки всього 4 мм, вагу 0,5 грама, а її швидкість – 160-180, рідше 200 м/сек.

Основною відмінністю від пневматики у револьверах під патрон Флобера є використання майже справжнього, хоча й дуже маленького вогнепального патрончика.

А це означає досить голосний постріл, швидка перезарядка по-справжньому, необхідність справжньої чистки та змащення зброї, а ще – суворий вигляд справжнього, бойового інструмента. Зовнішня схожість та вогнепальність спокушає недосвідчених обивателів сподіватися, що револьвер під патрон Флобера (називатиму скорочено – РФ) може стати засобом самозахисту.

Хоча деякі продавці пневматики і РФ активно просувають свої товари саме для самозахисту, досвідчені користувачі і експерти точно знають, що РФ засобом самозахисту бути не може через свою нікчемну зупиняючу здатність. Звісно, РФ, пневматикою, як і рогаткою, чи гвіздком, можна знівечити, а іноді і вбити людину, але зупинити нападника за допомогою РФ практично неможливо.

Невелика енергія кулі не здатна на ушкодження через верхній одяг. В найгіршому випадку нападник під адреналіном швидше за все не помітить дірку від кулі у власному тілі і тихо віддасть Богу душу вже після того, як розібрався із бідолахою самозахисником.

На додачу, вартість одного патрона для РФ наразі становить 1,5-3,5 гривні.

Яка ж тоді користь від такого револьвера?

З власного досвіду використання револьвера під патрон Флобера, бойових пістолетів та рушниць (звичайно ж тільки в тирі), я переконаний, що РФ є правильним способом розпочати своє знайомство з вогнепальною зброєю.

Причому таке знайомство повинно проходити під проводом досвідчених користувачів. Я вважаю, що ті, хто хоче відповідально та безпечно поводитись зі зброєю мають пройти декілька тренувань та змагань, які організовуються, наприклад, револьверним клубом.

Це дає новачку такі можливості:

• Навички безпеки поводження зі зброєю: жорсткі правила змагань і особистий приклад і настанови досвідчених одноклубників формують цю першу і надзвичайно важливу навичку.

• Групова робота на стрільбищі.

• Робота в умовах, наближених до реальних: стрільба на ходу, з незручних положень, перенос вогню, уважність, планування оптимального маршруту, швидкісна перезарядка, і т.п.

• Доступ до матеріалів для самостійного тренування стрільби з РФ, консультації і, найголовніше – приклади влучних стрільців.

Навички по стрільбі, які дає тренування з РФ і які потім придатні для бойової зброї

1. Прийняття положення для стрільби. Свого часу я грішив на неточний револьвер і неякісні патрони, бо результати стрільби були посередніми. Але коли я побачив, як стріляє досвідчений одноклубник з мого ж револьвера (клав всі вісім куль в коло 2-3 см з семи метрів), я з новою увагою підійшов до прийняття положення для стрільби та відпрацювання хвату.

Для мене ці два елементи є найважливішими для забезпечення точного пострілу. До речі, на одному зі змагань револьверного клубу я виграв вправу тільки тому, що стріляв з коліна (більш стійка позиція), а мій суперник – з положення стоячи. Я мав перевагу незважаючи на те, що мій суперник загалом стріляє краще за мене.

2. Утримання зброї (хват). Револьверний і пістолетний хват дещо відрізняються один від одного, але перевчитися дуже легко. Наприклад, зараз я використовую пістолетний хват для револьвера і маю добрі результати. Новачкам дуже важко повірити, що така начебто дрібниця, як утримання револьвера визначально впливає на результат стрільби.

Пневматичні пістолети не мають віддачі і мають легенький спуск, тому роль хвату там не така визначальна. Револьвер має особливості: спуск досить тугий і це диктує підвищені вимоги до хвату. Бойовий пістолет взагалі має сильну віддачу і там хват є також чи не найважливішим елементом стрільби.

3. Прицілювання. Після роботи з револьвером я зовсім не мав проблем з прицілюванням з бойового пістолета.

4. Перенос вогню. Навички переносу вогню є однаковими для РФ і для бойового пістолета.

Елементи стрільби з бойового пістолета, які не можна відпрацювати з РФ

1. Винос зброї з кобури в положення прицілювання. Ця дія відрізняється для пістолета і револьвера. В пістолета потрібно дослати патрон в патронник. В револьвері все значно простіше. На мою думку, а також на думку моїх знайомих військових офіцерів, револьвер є значно зручнішим в умовах швидкого неочікуваного контакту.

Серйозним недоліком револьвера є мала кількість патронів в барабані. Якщо ж патрон вже в патроннику, то пістолет має серйозну перевагу. Саме навичка досилання патрону в патронник є для мене, зокрема, основною проблемою в стрільбі з пістолета.

2. Обробка спуску. Револьверний спуск відрізняється від пістолетного. Гарні навички револьверного спуску переважають по якості гарні навички пістолетного спуску.

Хоча бойовий пістолет має особливість: його віддача й гучність настільки сильніші від РФ, що потрібно вже боротися з типовою помилкою очікування пострілу. Тому, навіть якщо Ви добре освоїли спуск на РФ, вірогідно, що муситимете добре потренуватися, щоб уникнути зривів спуску, спричинених очікуванням пострілу.

3. Деякі елементи правил безпеки. Незважаючи на те, що спільнота стрільців з РФ сумлінно дбає про безпеку на тренуваннях та змаганнях, в тирі з бойовими пістолетами Ви побачите значно суворіші порядки з безпеки: там де для РФ Ви отримаєте зауваження, а можливо Ваші некоректні рухи з РФ пройдуть непоміченими (особливо на лісовому полігоні), інструктор по бойовій зброї просто не дасть Вам розслаблено поводитися зі зброєю.

Особисто для мене легенький спуск пістолета спочатку був причиною напруження, бо там, де Ви можете безкарно дозволити собі погладити спусковий гачок револьвера,пістолет зробить постріл.

Висновки:

Розпочинаючи тренування зі справжньою бойовою зброєю, я починав вже далеко не з нуля і мусив напрацьовувати лише частину навичок, маючи револьверний досвід.

Цікаво, що після тренувань з бойовим пістолетом, точність моєї стрільби з револьвера покращилася завдяки переосмисленому і більш жорсткому хватові, а також додатковим фізичним вправам, необхідність яких стала аж надто очевидною по результатах роботи в бойовому тирі.

Я вважаю, що РФ допоміг мені виграти стрілецький турнір для новачків, який проводили тир Сафарі разом з Асоціацією власників зброї.

Якщо переходити на цифри, то робота з РФ зекономила мені щонайменше 50% грошей, витрачених на тренування з бойовим пістолетом, а це – задоволення не на кожен день: вартість пострілу з пістолета – 8—10 грн.

З точки зору розуміння принципів володіння та застосування зброї, перехід від іграшкового РФ до справжнього бойового пістолета наповнює змістом правила безпеки, поняття захисту, обмежень у зберіганні і застосуванні зброї, але на початку саме ці правила і поняття закладаються спільнотою власників РФ.

Тож я вбачаю в РФ не тільки розважальну, але й серйозну освітню і тренувальну роль, звичайно ж в тісному контакті з досвідченими стрільцями.

1,0 1 -1 8
Коментарів (8)

  • 20.09.2012 18:01
    #
    - 1 +

    Абсолютно згоден із автором. Для тренування - саме воно. Недорого коштує. Не потрібен дозвіл. Дисциплінує, допомагає освоїти поводження зі зброєю. Для самозахисту мало придатний, зупиняюча сила нижче плінтуса, хоча, бували випадки, коли постріл з такого револьвера вкладав людину до реанімації. Ну і в деяких випадках можна дурня відлякати. Але якщо трапиться дурень з поняттями, краще наперед спиляти мушку)))

  • 22.09.2012 06:20
    #
    - 1 +

    коментар прибрано

  • 22.09.2012 06:24
    #
    - 1 +

    Уважаемый автор, приношу извинения - предыдущий коммент запощен в эту ветку по ошибке )
    Касательно Вашей заметки: насколько я понимаю, тренинги с применением такого оружия в Киеве проводит револьверклаб?

    • 24.09.2012 01:52
      #
      - 4 +

      Совершенно верно. Revolverclub проводит собственнные тренировки и собственные МКПС-подобные соревнования. Однако сама организация -- неформальная. Ребята объединились вокруг форума и у них все получается.

  • 12.02.2013 18:12
    #
    - 6 +

    Патроны калибра .22 Флобера и Short прежде всего представляют интерес для детской учебной стрельбы, выработки техники стрельбы, прививания культуры оружия (огнестрельного). Перед тем как поднимать вопрос вооружения граждан мы должны понимать, что культура оружия должна воспитываться с самого самого раннего детства - для прекрасного владения и блока от глупости. Под эти калибры (или какой то один) нужны детские карабины (самозарядные или ручным рычажным отпиранием затвора). Для человека возрастом 6-7 лет патрон "мелкашки" будет сильноват, а вот патрон Флобера или Short, то что нужно. Говорю так уверенно, потому, что был когда то у нас такой проект - на данный момент его не забросили, но отложили (большой коммерческой выгоды он не несет, а вот польза от него будет огромная). Технологически не сложно производить карабины под микро-импульсные патроны, дистанция стрельбы малая - в следствии чего допуски тоже не высокие. Револьверы (короткостволы) не рекомендуем для детей, повышается опасность применения и в разы увеличивается нагрузка на персонал обучения и т.д.

  • 16.02.2013 17:33
    #
    - 0 +

    Дякую! Цікаве співставлення і висновки.

  • Чисто ИМХО: единственная польза - взять на испуг. Мол, глядите ка, у белого человека есть бум-палка, может не стоит на него наезжать? Так что польза таки может быть, но весьма не очевидная. :)

  • 18.11.2018 00:12
    #
    - 0 +

    купить патроны для пистолетов под патрон Флобера можно тут armouries.in.ua


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати