Міноборони запропонують прийняти на озброєння гранатомет українського виробництва
Ручний гранатомет «Поршень»
Проект «Поршень» стартував у 1999 році. Його метою було створити ручний автоматичний гранатомет, вкрай необхідної зброї для штурмових операцій.
Про це розповів радник президента України Юрій Бірюков.
Ручний гранатомет «Поршень»
З його слів, один анонімний підприємець з Дніпропетровська погодився пожертвувати заводу 11 млн гривень на цей проект.
Ручний гранатомет «Поршень»
У 2000 році пробний зразок був представлений на виставці озброєнь. Цією ідеєю скористалися китайці й прийняли на озброєння у 2003 році, з того часу він вже зазнав дві хвилі модифікацій та удосконалень.
Ручний гранатомет «Поршень»
«Поршень» досі був зразком перспективної техніки. 27 серпня на полігоні відбулися випробування гранатомета. За словами Бірюкова, залишилося ще три розчерки пера в Міноборони. А це буде найскладнішим завданням.
При всем уважении к создателям, не пойму смысл изделия. На ближней дистанции (до 300 метров) лучше иметь подствол. Явное преимущество в весе + нет потери 1-2 бойцов на управление этой махиной.
На дальней дистанции будет рулить обычный станковый АГС (у которого с этим один и тот же боеприпас.
Зная отдачу АГС-а я также сомневаюсь, чтобы с представленного девайса него было бы комфортно стрелять с упором в плечо. Про автоматическую стрельбу и говорить не буду. Как по мне, штука крайне спорная. И может подойти разве что горнострелковым подразделениям для которых носимый вес чрезвычайно важен.
Сенс є. Тому шо ми всі живемо мріями шо на складах немеряно АГС РПК ГП-25. Насправді це не так. А зброя нова нам потрібна. Шо для озброєння нових БТР шо для озброєння армії. Старих совкових запасів хватить ненадовго.
Вага важлива всім. Пора відходити від совкових доктрин застосування. Зараз будь-яке відділення має бути мобільним. Тим більше в умовах гібридної війни.
Згоден, непотрібна штука, не бачу її ніші застосування. Навіть, якщо якість і надійність виробу буде на прийнятному рівні, що під великим сумнівом. Боєць озброєний "Поршнем" (масою 12,5 кг, плюс ще 10 ВОГів, це ще 3,5 кг), автомат на собі вже не потягне, тобто сам буде беззахисним, треба, щоб хтось його прикривав. Боєзапас сміхотворно малий, ефективність і точність стрільби одиночними на дальності, що більше 150-200м, буде мізерною, враховуюси імпульс віддачі і масу гранатомету. А ближче - всі вогневі задачі у відповідних ситуаціях вирішують підствольники. Краще би розробляли ефективні осколочно-фугасні і термобаричні постріли для РПГ-7.
Трудно составить мнение, самому не "пощупав".
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати