Чому важлива ротація патронів
Чому важлива ротація патронів
Тема ротації боєприпасів особливо актуальна для співробітників правоохоронних органів, котрі щодня носять табельну зброю.
Також матеріал цієї статті варто взяти на замітку всім тим, хто щодня розряджає-заряджає зброю або любить носити пістолет із досланим патроном.
Наступні рекомендації були отримані з поліцейського департаменту штату Джорджія у 2011 році.
У вересні того року, офіцер був змушений застосувати зброю на ураження. Однак, коли він вирішив стріляти – досланий патрон у стволі дав осічку. На щастя, поліцейський швидко усунув несправність і сутичка закінчилася для нього вдало.
Патрон, що не вистрілив, мав вм'ятину від розбивача, і його відправили виробнику для аналізу. Результати були такі: «Причина осічки у тому, що капсульна суміш була вибита з капсуля через численні цикли заряджання-розряджання патрона».
Офіцер пояснив, що на службі носить зброю із досланим патроном, але, через те що у нього маленька дитина, він, задля безпеки, виймав досланий патрон, коли повертався додому. А перед виходом на чергування, поліцейський досилав верхній патрон з магазину у ствол, а патрон, який вийняв напередодні, вставляв у магазин. Таким чином, в ротації брали участь лише два патрони, щодня.
Треба використовувати ротацію усіх магазинів, так щоб всі боєприпаси в них циклічно переміщалися, а не міняти двоє патронів місцями.
На час інциденту, кількість ротацій становила вже майже 100. Це і викликало внутрішнє ушкодження патрона, яке зовні не було помітне.
Таким чином, якщо єдиний варіант убезпечити зберігання зброї вдома – це розрядження, то потрібно виймати усі набої з магазину і використовувати ротацію.
Також, треба використовувати ротацію усіх магазинів, так щоб всі боєприпаси в них циклічно переміщалися, а не міняти двоє патронів місцями.
Проте варто зауважити, що найбільш практичний метод зберігання зброї вдома – використання запобіжника та збройової шафи із замком.
Відшарування капсульної суміші – це ризик, що виникає при постійних циклах досилання патрона у ствол і його розрядження. Інший ризик, це просідання кулі, яке збільшує тиск в стволі і часто призводить до дуже негативних ефектів.
На додаток до всього вищесказаного, необхідно утилізувати боєприпаси, які використовувалася на тренуваннях по зарядці зброї, а також ті, які досилали у ствол більше двох разів. Ця практика зменшить ймовірність осічки боєприпасів або більш катастрофічних результатів.
Невелике відео на тему що таке просідання кулі і чому не треба досилати патрон у ствол через вікно екстракції гільз:
Проседание патрона (Bullet setback)
В последнее время постоянно использую 9 патронов и досылаю патрон в патронник в пистолете ПМР (резинострел) при этом раз в год-два отстреливаю их... Никаких нареканий не было...
Я не знаю, как это надо досылать патрон, шоб забить пулю глубже. Молотком хиба шо.
Достаточно одним и тем же патроном раз сто пощелкать. Вода камень точит. У АК например пуля вначале расшатывается потом загоняется через постепенно развальцовываемое дульце гильзы. Как результат, затвор через некоторое время не может закрыться с таким патроном, потому что патрон торчит из каморы на миллиметр дальше. На АКМ чутка подпилили личину, чтобы уравновесить скучающих дятлов щелкавших затворной рамой с допусками по качеству патрона. Видел такие "караульные" патроны. Демонстрируемые студентам как пример глупости, чего нельзя делать в карауле.
На травмате (форт17) без ротации деформируется гильза (вмятина).
И ее при заклинило.
Теперь делаю ротацию разными патронами.
Да и просто отстреливаю магазин в месяц для тренировки.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати