Як хоплофоби маніпулюють статистичними даними про зброю і вбивства

| За кордоном, Факти, статистика та аналітика | Автор: Web admin
По-русски

Як хоплофоби маніпулюють статистичними даними про зброю і вбивстваЯк хоплофоби маніпулюють статистичними даними про зброю і вбивства

У хоплофобів є два основні методи маніпулювання громадською думкою.

Ці методи допомогли їм створити видимість позитивного впливу антизбройового законодавства в Австралії і Великобританії на кількість убивств. Але насправді, посилення законодавства взагалі ні на що не вплинуло.

Перший метод: виключення даних про використання не вогнепальної зброї

Концентруючись лише на вогнепальній зброї, можна подати нейтральні дані, як позитив. Наприклад, після посилення збройового законодавства у Великобританії сталось ось що: кількість вбивств із застосуванням вогнепальної зброї зменшилася у період з 2000 по 2010 роки.

Кількість вбивств із застосуванням вогнепальної зброї зменшилася у період з 2000 по 2010 рокиКількість вбивств із застосуванням вогнепальної зброї зменшилася у період з 2000 по 2010 роки

Непогана статистика, якщо не враховувати, що за цей час збільшилась кількість вбивств із застосуванням інших типів зброї.

Сіра смуга – інші типи зброї, жовта – загальна кількість убивствСіра смуга – інші типи зброї, жовта – загальна кількість убивств

На жаль, багатьох людей така статистика цілком влаштовує, вони бояться вбивств із застосуванням вогнепальної зброї, але якщо когось там заріжуть – це не страшно.

Другий метод: виключення історичних даних

Для того щоб визначити ефективність законодавства, потрібно використовувати дані, котрі були зібрані до і після його впровадження. А не лише після. В іншому випадку зменшення кількості вбивств можна пояснити лише впровадженням антизбройового законодавства і нічим більше.

Наприклад, після посилення законодавства в Австралії сталось ось що: кількість убивств зменшилася з 2006 по 2010 роки.

Кількість убивств зменшилася з 2006 по 2010 рокиКількість убивств зменшилася з 2006 по 2010 роки

Але якщо взяти до уваги дані, що були зібрані до впровадження законодавства, то от що виходить: кількість убивств зменшувалася ще з 2000 року, тобто до посилення законодавства.

Кількість убивств зменшувалася ще з 2000 року, тобто до посилення законодавстваКількість убивств зменшувалася ще з 2000 року, тобто до посилення законодавства

Виходить, що, антизбройове законодавство не мало жодного впливу на зменшення кількості убивств.

Посилення збройового законодавства в обох країнах ні на що не вплинуло і його запровадження було величезною помилкою, але багатьох такий стан речей влаштовує. Бо їм не показують реальні цифри у порівнянні.

Web admin Автор: Web admin11340,2 Переглядів: 1148 , Коментарів: 2 - 13 +
1,0 1 -1 13
Коментарів (2)

  • 30.07.2015 12:51
    #
    - 8 +

    Манипуляция раскрыта не полностью. Надо еще как минимум:
    1. Брать в расчет не только убийства, а любые преступления
    2. Исключать из статистики убийства, совершенные в результате самообороны или во время пресечения преступных действий

  • 30.07.2015 13:56
    #
    - 3 +

    Як визначають к-ть вбивс в США і Великобританії: rboatright.blogspot.com
    "We (USA) count and report crimes based on initial data. The Brits count and report crimes based on the outcome of the investigation and trial."
    В США рахують по вхідних даних (наприклад, тіло з ознаками насильницької смерті), а брити - по результату слідства і суду.
    Не розкриті вбивста не попадають в статистику.
    Ну і висновок: "The murder rate in the UK according to US standards is double or higher than their reported rate. It may be impossible to produce an actual apples to apples comparison number from official sources. It is not 15% of the US rate."
    К-ть вбивсв на 100,000 населеня в Британії, як мінімум в 2 рази вища від офіційної статистики, тому порівнянти її з США проблематично. Але ця к-ть точно не 15% від к-ті вбивств в США.


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати