Вопрос о расшифровке статьи в военном билете
Медсправка формы 127/о
Добрый день! Про прохождении медкомиссии на форму 127 столкнулся со следующим явлением. Врач-психиатр требует от лиц, имеющих в документе воинского учета запись, отличную от "Полностью годен", отправляться в свой военкомат, и нести некую "расшифровку болезни".
При том, что в архивах обращений в ПНД кандидат не значится и медкомиссия военкомата подобных сведений не дает, ссылаясь на врачебную тайну.
(Пояснение. Первая запись в 18 лет - "тимчасово непридатний" за списком 1, ст. 58 ч.1, недобор веса, отсрочка на 6 месяцев; вторая - предоставлена отсрочка по учебе до 25 лет).
Законно ли это требование врача - предоставление дополнительной справки при предоставлении платной услуги? Насколько известно, даже у страны-соседа Минздрав запретил медкомиссиям требовать любые документы, кроме паспорта.
Ну если не может обосновать необходимость ссылкой на нормативный документ, то уже незаконно.
С другой стороны, чисто для себя проще будет пойти в любое другое место, где делают такие справки.
Кроме врачебной тайны там есть ещё такой момент как военная тайна. Документ по которому кодируются «болезни» отнесён Министерством Обороны к категории «для службового користування». Т.е. «расшифровку болезни» не дадут. И скорее всего, там в документах не болезнь закодирована, а ВУС. Их пусть почитает сам: zakon2.rada.gov.ua
Повідомте, будь-ласка, свій вік і відношення до військового обліку та чи Ви зверталися в державний психоневрологічний диспансер, чи в приватну клініку. Без цих даних складно відповісти щось предметно.
В наказі МОЗ України №252 від 20 жовтня 1999 року у пункті 6 чітко сказано:
«При вирішенні питання про отримання медичної довідки громадянин має засвідчити свою особу (надати паспорт), подати сертифікат про проходження обов'язкового профілактичного наркологічного огляду, довідку щодо перебування громадянина на психіатричному обліку, 2 фотокартки розміром 3 х 4 см, документ, що підтверджує оплату послуг, пов'язаних з видачею медичної довідки. Медична довідка без будь-якого з указаних вище документів не видається».
Ніяких додаткових документів формально непотрібно. Наявність у Вас військового квитка солдатського, сержантського і старшинського складу чи квитка офіцера запасу є необов’язковим, але автоматично забезпечує непотрібність будь-яких додаткових довідок зі сторони військового комісаріату. При відсутності військового квитка військомат повинен видати необхідну довідку безкоштовно чи письмову відмову з обґрунтуванням.
Синку, а ти вже вагу набрав? Бо анорексія при потужній віддачі твої 30-40 кг об стіну розмаже... Може Марголін - то твоє, нє?
Хлопчику, вкрай невиховано звертатися до незнайомих людей «синку» і на «ти». Тим паче, якщо в людини дійсно недобір маси, то сміятися з цього – все одно, що кепкувати з інваліда. Тут збираються дорослі люди, якщо не можеш сказати щось толково по суті, проходь мимо, маленький.
1.30 лет.
2.на военном учете состою как рядовой запаса.
3.При сдаче приписного в 25 услышал стандартную отговорку, "бланков нет, ходи с тем, что есть".
4.Обращался в Государственный ПНД по месту регистрации за сертификатом осмотра врача-психиатра "на владение объектом разрешительной системы". Вместо предложения пройти тест MMPI-2, агрессию Басса-Дарки и подобное, был отправлен в свой военкомат за указанной "расшифровкой".
Зрозуміло. З приводу диспансеру одразу дзвоніть на «гарячу лінію» МОЗ України: 0800801333. Вимагання інших довідок є порушенням наказу №252.
З приводу бланків військових квитків – вони є в достатній кількості, нехай не фантазують. Тому у військкоматі скажіть (дослівно), що «у разі відмови поскаржитесь у Міністерство оборони і докладете всіх зусиль, щоби цей військкомат включили в аналіз оргмобуправління оперативного командування». Якщо це не подіє, опишіть свою ситуацію на папері і відправте рекомендованим листом за адресою: 03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6. Як варіант, можете подзвонити на «гарячу лінію» МОУ за телефоном: (044) 4544136 або 0800500442. Гарантую, у скорому часі з Вами зв’яжуться і квиток буде на руках. Будуть питання – задавайте.
5 років тому бланків справді не вистачало, тому усім хто не йшов служити давали «тимчасове посвідчення», а потім, коли вони з'явились, «забули оновити».
Цілком згоден. Але з 2015 нестачі немає, принаймні в нашому оперативному командуванні..
Увійдіть, щоб мати можливість відповідати