Юридична боротьба за рівне право на збройний захист. Підсумки 2018
Юридична боротьба за право на зброю
На початку нового року нашої спільної юридичної боротьби за право на збройний захист бажаємо поділитися підсумками та досягнення 2018 року.
Юридична боротьба за право на зброю
На початку нового року нашої спільної юридичної боротьби за право на збройний захист бажаємо поділитися підсумками та досягнення 2018 року.
Апеляційний суд
У травні 2018 року Верховний суд ухвалив рішення у справі за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 263 Кримінального кодексу, прирівнявши до Закону “міліцейську” інструкцію.
Проте, вже 19 липня 2018 року Апеляційний суд Дніпропетровської області задовольнив апеляційну скаргу обвинуваченого в незаконному поводженні зі зброєю та боєприпасами та скасував вирок суду першої інстанції, яким було призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі, але не було посилання на порушений Закон.
Законне і незаконне
Щоб просто зрозуміти на чому тримається нинішнє тоталітарне регулювання обігу зброї, його слід порівняти з деревом, в якому:
Карти, гроші та два стволи
З 2009 року гральний бізнес юридично заборонений, але процвітає; криптовалюта не заборонена, але дуже хочуть; зброя законом не обмежена в обігу, але за це карають.
Природа юридичних заборон має два основні прояви в праві: “malum prohibidum” (зло, бо заборонене) та “malum in se” (зло, бо таким є). Лишімо друге культурі і моралі кожного народу і поговорімо про перше.
СБУ незаконно переслідує за спецзасоби негласного отримання інформації
Весна 2017 року відзначилась проведенням слідчими Служби Безпеки України обшуків у ІТ компаніях та в одній із найбільших в Україні інвестиційних компаній Dragon capital. Дії СБУ викликали неабиякий резонанс і не залишились поза увагою навіть прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, оскільки становлять загрозу інвестиційній привабливості країни.
Справа Дубровського
До проблеми володіння зброєю останнім часом знову прикуто багато уваги. Одна з причин – реєстрація депутатами законопроекту про посилення відповідальності за незаконне поводження зі зброєю та вибуховими речовинами.
Проте, згодом депутати-ініціатори заявили, що зброя була включена в законопроект помилково і залишили тільки посилення кари за вибухівку. Не виключено, що така поведінка законотворців свідчить про усвідомлення серйозності проблеми з покаранням за незаконне поводження зі зброєю.
НАБУ розслідуватиме МВС
Перемогою спільноти УАВЗ завершилася кількамісячна епопея примушування НАБУ розслідувати незаконне нагородження цивільних осіб відомчими відзнаками МВС "вогнепальна зброя".
Держава без правосуддя - зграя злочинців
3 травня 2017 року Українська асоціація власників зброї подала до Генеральної прокуратури України заяву про вчинення злочину трьома суддями Апеляційного суду Чернигівської області, які вирішили, що зброяра Дубровського треба судити без закону в суді першої інстанції.
Колегія суддів вирішила керуватися не верховенством права, а “совковою” традицією та політичною доцільністю.
Хрещений батько
Мабуть кожен бачив класику світового кіно - фільм “Хрещений батько”. Ця культова картина відтворила непросту епоху становлення бізнесу у повоєнні роки в США, роль мафії та корумпованих правоохоронців і суддів у цьому процесі. На жаль, відображені у фільми проблеми безпеки особи та бізнесу, рейдерства та корупції нині існують в України.
Наука проти неуцтва правоохоронців
Під час судових засідань у справі зброяра Дениса Дубровського, якого звинувачують у незаконному поводженні з вогнепальною зброєю ми часто задаємо прокурорам запитання: “Який закон або визначений законом порядок порушив підозрюваний?”
І чуємо дуже дивну відповідь, що Дубровський порушив статтю 263 Кримінального кодексу.
Меч Арея Лютий
Слідчий приїхав, щоб повідомити про підозру, натомість був попереджений про те, що сам вчиняє злочин.
6 березня 2017 року з прифронтового міста Рубіжного Луганської області до Києва приїхали слідчий з прокурором для вручення повідомлення про підозру Василю Івановичу Лютому у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження з холодною зброєю).
Суд у Ніжині по справі Дубровського
28 вересня 2015 року нами було опубліковано перший блог на сайті УАВЗ під назвою “Де-юре в Україні існує вільний обіг зброї” (символічно, саме в цей день, але через рік, було затримано зброяра Дубровського). Також, у нашій першій статті ми попереджали, що відсутність закону, яким врегульовується обіг вогнепальної зброї, призведе до неможливості покарання осіб за ст. 263 Кримінального кодексу.
Більш того, ми продовжуємо попереджати, що через відсутність такого закону із 2007 року обвинувальні вироки, якими осіб засуджено за незаконне поводження зі зброєю мають всі шанси бути визнаними Європейським судом з прав людини такими, що ухвалені з порушенням права на справедливий суд.
Засідання суду в справі Дениса Дубровського
Справа ніжинського майстра-реконструктора історичної зброїДениса Дубровського оголила проблему неврегульованості обігу зброї, яка є дуже важливою для країни, що перебуває у стані війни.
Дениса Дубровського було затримано працівниками управління СБУ у Чернігівській області, проведено обшук у його майстерні, вилучено самопали, зроблені для реконструкції середньовічних баталій.
МВС затягує суди по зброї
Сьогодні, 6 червня, в окружному адміністративному суді м. Києва слухалося дві справи в межах ініціативи з захисту права власності на зброю та рівного права на самозахист.
УАВЗ та НААУ
19 травня у офісі Національної Асоціації Адвокатів України відбулася робоча зустріч представників УАВЗ та професійної організації адвокатів.
У результаті обговорення було визначено напрямки подальшої співпраці, а також узгоджено необхідність проведення правових експертиз щодо питань збройного самозахисту.