Питання про дозвіл на зброю для військовослужбовців

| Юридичні питання | Автор: Михайло Плєтньов

Дозвіл на зброюДозвіл на зброю

Доброго дня шановні! Хотів дізнатись по такому питанню: на даний момент проходжу військову службу за контрактом, срочку не пройшов.

Чи існує якась спрощена процедура отримання вогнепальної зброї (для самозахисту, пістолет/револьвер) для військових ?

Дякую!

Рішення (0)

  • 16.09.2021 09:29
    #
    - 2 +

    Доброго дня.
    Стосовно мисливської зброї вцілому:
    Відповідно до пункту 12.3 глави 12 розділу 2 Інструкції № 622 МВС України (далі за текстом - Інструкція), Військовослужбовці Збройних Сил України, інших військових формувань, а також особи рядового і начальницького складу органів поліції України дозволи на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, основних частин зброї, пневматичної зброї, холодної зброї одержують після подання рапорту, довідки з місця служби, платіжного документа (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв'язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги, копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України (особи, яким видано паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм, подають копії паспорта та витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання).
    Таким чином, на даний момент, Інструкція встановлює трохи спрощену процедуру отримання дозволу на мисливську зброю військовослужбовцями.

    Стосовно пістолетів/револьверів - нажаль, на даний момент в Україні неможливо придбати короткоствольну нарізну вогнепальну зброю, проте, можна придбати пристрій вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (простою мовою - травмат).
    Порядок отримання дозволів на травмати встановлюється наказом МВС від 13.06.2000 р. № 379 дск, з якою можна ознайомитись за посиланням: zakon.rada.gov.ua.
    Ви, як військовослужбовець контрактної форми служби маєте право на придбання травматичної зброї в порядку встановленому даним наказом.


Увійдіть, щоб мати можливість відповідати