У Японії на очах сотень людей застрелили колишнього прем'єр-міністра Сіндзо Абе
Колишній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе
Колишній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе помер у лікарні у віці 67 років після замаху на його життя зранку 8 липня. Озброєний чоловік двічі вистрілив йому у спину.
Про це повідомив керівник керівної Ліберально-демократичної партії, яку раніше очолював Абе, цитує японський телеканал NHK.
Колишній глава уряду помер у лікарні міста Кашіхара, префектура Нара, де він проходив лікування. До медзакладу його доставили з серцево-легеневою зупинкою.
За даними рятувальників, у колишнього прем'єр-міністра Абе була рана і кровотеча на правій стороні шиї та внутрішня кровотеча на лівій частині грудей.
Що сталося?
У японському місті Нара озброєний чоловік 8 лютого скоїв замах на колишнього прем'єр-міністра країни Сіндзо Абе. У момент, коли політик виголошував промову, нападник двічі вистрілив йому в спину.
Як зазначила поліція, в Абе вистрелили ззаду, коли він виступав у західному місті Нара напередодні виборів у Палату радників. Після пострілів у спину він знепритомнів.
Shinzo Abe shot: TV cameras capture attack on former PM and suspect's arrest
Moment when Former Japanese PM Shinzo Abe was shot
Абе був у місті, щоб підтримати кандидата від ЛДП на виборах у Верхню палату. Натовп слухав його промову біля залізничного вокзалу, коли стався інцидент.
Нападника затримали на місці події. Ним виявився 41-річний житель міста Тецуя Ямагамі. Правоохоронці висунули йому підозру у замаху на вбивство.
За словами NHK, конфіскований пістолет, схоже, був саморобним. Поліція каже, що нападник зробив заяву слідству про те, що був незадоволений роботою експремʼєра і «мав на меті його вбити».
Зброя нападника
Більше про експремʼєра
Сіндзо Абе став лідером Японії, який працював найдовше. Він обіймав посаду глави уряду з 2006 по 2007 роки та з 2012 по 2020 роки. Пішов у відставку через загострення хронічного кишкового захворювання.
Як пише Kyodo, Сіндзо Абе доклав зусиль, аби зміцнити японсько-американський альянс безпеки та підняти авторитет Японії за кордоном.
Будучи лідером, Абе прагнув відродити економіку Японії, просуваючи свій пакет політики, який передбачав сміливе пом’якшення монетарної політики з боку Банку Японії, щедрі фіскальні витрати та дерегуляцію.
* * *
А хоплофоби так розпинались про таке правильне та суворе збройне законодавство Японії, а виявилось що злочинцям та вбивцям на заборони та обмеження начхати. Ну це ж треба, як неочікувано.
Да ещё использованная для убийства "стрелялка"(назвать "это" оружием - язык не поворачивается!) - такого рукожопского уровня исполнения, что мама не горюй!....
И что теперь предпримут японские хоплофобы-законодатели? Запретят хозмаги, торгующие трубами и скотчем?!...
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати