Бійня на швейцарській фабриці
Фабрика Kronospan
У середу вранці, 27-го лютого, невелике швейцарське містечко Менцнау (кантон Люцерн) здригнулося від страшної звістки: три людини загинули і ще семеро поранені під час бійні, яку скоїв невідомий у кафетерії місцевої деревообробної фабрики, яка належить компанії Kronospan.
Представники поліції та прокуратури повідомили, що призвідник стрілянини знаходиться серед вбитих. Напевно, він вкоротив собі віку.
Стрілянина почалася в кафетерії підприємства приблизно о 9-й ранку за місцевим часом. «Робітники вранці снідали в їдальні, коли почалася бійня», – цитує швейцарський сайт новин «20 хвилин» слова одного з тутешніх мешканців, який подзвонив на фабрику, щоб дізнатися про справи свого батька. Місце події відразу ж оточила поліція. В офіційній заяві влада вказала також, що на фабрику були викликані служби з надзвичайних ситуацій. Людей, які отримали серйозні поранення під час цього інциденту, було доставлено в лікарню на гелікоптерах.
Більш докладну інформацію про трагедію в Менцнау повідомила швейцарська газета Blick. Вбивці було 42 роки. Останні дев’ять років він працював на фабриці Kronospan. Всього на цьому підприємстві працює приблизно 400 чоловік. Ім’я вбивці поки що зберігають в таємниці. Дирекція та робітники кажуть, що він був дуже тихою та спокійною людиною. Працював старанно. За весь час він не отримав жодної догани. Що стало мотивом для скоєння злочину, поки залишається загадкою.
Швейцарія займає третє місце в світі (після США та Ємену) за кількістю зброї на руках у громадян. Офіційно в країні не ведеться реєстрація зброї на федеральному рівні, але, як вважає поліція, кожен третій з 8-ми мільйонів мешканців Швейцарії має зброю, і більшість зберігає її вдома. Однак, в цій країні невисокий рівень злочинів, пов’язаних зі стріляниною. Наприклад, в 2011 році в Швейцарії було скоєно всього 29 вбивств з використанням вогнепальної зброї.
Та разом з тим, в цій країні високий відсоток самогубств – найбільший в Європі після Фінляндії. Також зброю досить часто використовують під час домашніх сварок, але, на щастя, більшість з них закінчується без смертей. Тому кожне вбивство отримує сильний резонанс у суспільстві.
Після інциденту зі стріляниною в будівлі регіональної влади в місті Цуг в 2001 році, коли загинуло 14 людей, у Швейцарії почали лунати заклики щодо посилення законів про зберігання зброї. Знадобилося 10 років для того, щоб швейцарці зібралися на референдум щоб обговорити ці пропозиції.
У 2011 році більшість громадян відкинули ідею про прийняття будь-яких додаткових заходів, на кшталт створення місцевих арсеналів для зберігання зброї тих людей, які закінчили військову службу. Навіть після виходу в запас після обов’язкової служби в армії, чоловіки мають право зберігати вдома і носити з собою вогнепальну зброю. На сьогоднішній день особи, які не служили в армії, після досягнення ними 18 років, можуть звернутися за дозволом на придбання до 3 одиниць зброї.
Однак в Швейцарії, скоріше за все, найближчим часом можуть знову поставити питання про посилення законодавства. Бійня в Менцнау – вже друга в цьому році. Перша відбулася в січні на півдні країни в селі Дайон (кантон Вале). Озброєний чоловік відкрив вогонь по стороннім перехожим. Він убив трьох та поранив ще двох людей.
Походу по всему миру началось.
И только у нас островок спокойствия в этом бушующем океане огнестрела.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати