Юрій Курганов

Рейтинг 26,2

Отказали в продлении на нарезное из-за просрочки. Что делать?

Два варіанти:

1) Оскаржувати в суді: отримати письмову відмову від дозвільної і подати адмінпозов щодо невідповідності мотивів відмови п.5.1 Наказу МВС №622.

2) Жити як вільна людина без дозволу. Приєднуйтесь до "Маніфесту власника зброї" zbroya.info

| Рейтинг: 2

Поліція виявила в сейфі бойові патрони

Для захисту бажано знайти правильного адвоката. Рекомендую Віталія Коломійця - він гуру ст. 263.
Почитайте про справу Дубровського zbroya.info і справу Барса zbroya.info
Якщо коротко, то складаєте клопотання про повернення обвинувального акту прокурору - за відсутності закону про зброю обвинувачення є незаконним.
web.archive.org

| Рейтинг: 1

Вопрос о легализации СХП

З точки зору Конституції та Цивільного кодексу, оскільки немає закону, що обмежує обіг та володіння таких предметів, то все легально (дозволено все, що не заборонено законом). Але з точку зору поліції володіння без їх дозволу - це порушення їх інструкції, затвердженої Наказом МВС №622 від 21.08.98, за що вас можуть притягати по ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу. Є приклади успішної боротьби з поліцією в суді з цього приводу (пошукайте про Дубровського та інших на цьому сайті).
Тому можете ризикнути і купити його без дозволу. Якщо не хочете ризикувати, то несіть в дозвільну і оформляйте. Тоді вас звільнять від кримінальної відповідальності згідно ч.3 ст.263 ККУ (але ви вже станете "неблагонадійним"). Як це потрібно робити - написано в тій же інструкції, Наказ 622 zakon.rada.gov.ua :

12.22. При здачі до органів поліції мисливської вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв, які не були зареєстровані в органах поліції, але можуть перебувати у власності громадян України, для подальшої реєстрації в особисте користування оформлення документів здійснюється в порядку, передбаченому пунктами 12.2, 12.3, 12.5, 12.15 цієї глави. При цьому в дозволі на придбання зброї, пристрою вказуються марка, калібр, номер зброї та зазначається, що оформлення проводиться відповідно до пункту 12.23 глави 12 розділу II цієї Інструкції. Органами поліції обов'язково здійснюється перевірка кожної одиниці зброї за обліками МВС України як викраденої, втраченої, знайденої.

| Рейтинг: 0

Вопрос о входе и пребывании в ВУЗах с огнестрельным оружием Решение

Конституція України, ст. 33: "..., за винятком обмежень, які встановлюються законом."
ЗУ "Про вищу освіту", ст. 63:"1. Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, зобов’язані: 1) дотримуватися вимог законодавства, статуту та правил внутрішнього розпорядку закладу вищої освіти;

| Рейтинг: 4

Можно ли получить разрешение на оружие с погашенной судимостью?

Припинення судимості анулює всі кримінально-правові та загальноправові наслідки засудження та призначення покарання. Особа, судимість якої погашена або знята, вважається такою, яка раніше злочину не вчиняла, покарання не відбувала. Вона не зобов'язана будь-де вказувати про вчинення нею в минулому злочину та призначення за нього покарання, не повинна відчувати жодних негативних наслідків колишньої судимості. Врахування погашеної чи знятої судимості при вирішенні будь-яких питань, у т.ч. і при характеристиці особи, суперечить самій суті інституту припинення судимості і є неприпустимим. yurist-online.com

Так що повинні дати дозвіл на зброю. Якщо відмовлять з цієї причини, то можна оскаржити в суді - адміністративний позов.

| Рейтинг: 7

Можно ли ввозить в Украину частному лицу гильзы и пули для нарезного оружия?

Оскільки для куль і гільз (без капсуля) дозвіл МВС на володіння не потрібен, то згідно ст 196, 378 Митного кодексу їх ввозити не заборонено. Дозвіл МВС на ввезення не потрібен.
Пересилати їх теж не заборонено (ст.235 Митного кодексу) і ст.14-1 Закону про поштовий зв"язок ukrposhta.ua
Митниця або пошта можуть завернуть як товар військового призначення без дозволу Держслужби експортного контролю zbroya.info, але насправді для мисливської зброї є виняток zbroya.info

Капсуль належить до боєприпасів, згідно Наказу МВС №622, тому для гільз з капсулем потрібен дозвіл МВС на ввезення з-за кордону. zbroya.info Пересилати заборонено.

| Рейтинг: 4

Как в Украине оформить статус коллекционера оружия? Решение

как правильно все сделать и законно?

З точки зору поліції для того, щоб було правильно і законно потрібно мати їх дозвіл, відповідно до Наказу МВС №622. Без оформленого дозволу Ви - правопорушник, і повинні понести кримінальну або адміністративну відповідальність, а незаконна зброя повинна бути вилучена.

З точки зору Конституції, обмеження володіння зброї можливе лише законом, а оскільки такого закону немає, то ніякого дозволу з поліції Вам не потрібно. А вилучення Вашої законної зброї є незаконним. Почитайте про це статті zbroya.info і zbroya.info

Коли у Вас проводили обшук і вилучали зброю - повинні були залишити документи - копії ухвали суду про дозвіл на обшук, протоколу вилучення зброї. З них має бути зрозуміло про що йдеться - кримінальний кодекс чи кодекс про адміністративні правопорушення (КУпАП). У першому випадку - захищатись (open-court.org, оскаржувати дії і повертати зброю (open-court.org) потрібно за правилами, описаними в Кримінальному процесуальному кодексі (КПК), у другому - Кодексі адміністративного судочинства (КАС).

Коротше кажучи, Ви можете боротися в суді (без юридичної допомоги буде важко) або шукати входи, щоб все порішати за хабарі.

| Рейтинг: 0

Вопрос про перцовый баллончик в школе Решение

администрация школы собирается вызывать его родителей на беседу, не исключено присутствие полиции.

В учня та батьків є право не приходити на "бесіду", не давати жодних пояснень (Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. - ст.63 Конституції). Нехай слідчий вручить повістку про виклик, тоді треба йти. В цьому випадку теж мовчати на підставі ст.63 Конституції. Слідчі можуть брехати, що оскільки ви не підозрюваний, а свідок, то за відмову свідчити є кримінальна відповідальність. Це розвод неграмотних. Якщо бесіду почнуть проводити в школі без попередження - кажіть, що ні з ким без батьків і адвоката говорити не буду.

Все, що відбувається (в школі, поліції) фіксуйте на аудіо/відео, краще вмикати декілька гаджетів одночасно. Всі папери зберігати.

| Рейтинг: 7

Вопрос про перцовый баллончик в школе Решение

Что делать в такой ситуации?
1. Не ходити в школу! Почитайте про домашнє навчання life.pravda.com.ua
2. Щоб уникнути помсти простіше всього забити і не витрачати на виховання цих дебілів-вчителів свого часу: вибачитись, розказати, що хуліганів боїшся, пообіцяти, що більше не будеш і т.д. І спокійно собі жити далі (але носити і балончик і ніж і пістолет :)). Найкраща битва - та, якої не було.
3. Якщо тут справа принципу, прийдеться прокачати скілзи "Правознавства". Зверніться за допомогою юриста, безкоштовні недержавні правозахисники: helsinki.org.ua
Пишіть заяву про злочин в порядку ст. 214 КПК в поліцію за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст. 162 КК legalexpert.in.ua за незаконний обшук (якщо вчитель сам шукав) або огляд (якщо наказав показати вміст сумки чи кишень). Якщо ж вчитель спитав "У кого є балончик?", а учень сам показав, то це добровільно - тут злочину немає.
Якщо балончик забрали - це ще одна заява про злочин за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.186 КК legalexpert.in.ua
Тільки не видумуйте фактів, тому що завідома неправдиве повідомлення про злочин - це злочин.
Також пишіть заяви міністру освіти та в міський (районний) відділ освіти щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності за невиконання обов"язку вчителя, передбаченого п.6 ч.2 ст. 54 ЗУ "Про освіту" (поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу) через порушення конституційних прав на свободу від обшуку чи огляду (ч.2 ст. 30 Конституції) та права власності (ч.1 ст.41 Конституції).
Також можете подати позов до суду (зверніться до юриста)

И как быть с тем, что покупка баллончиков разрешена с 18 лет, но нигде ничего не сказано про ношение/хранение? На что можно ссылаться?
1) Можна носити/зберігати, тому що це не заборонено (Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. - ст.19 Конституції)
2) Є право на захист, в тому числі за допомогою балончика (Кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань. - ст.27 Конституції)

| Рейтинг: 10

Полиция приехала после десяти вечера проверять сейф и оружие... Как поступить?

За оцінкою правозахисників (helsinki.org.ua с.6) в Україні 2017 року було 641326 жертв навмисного завдання працівниками поліції побиття, страждань чи катувань, 96000 жертв катувань.

Тому в наших реаліях найкраще робити так як ви - просто не відкривати дверей. Це ваше право, гарантоване конституцією.

А ще можна викликати мєнтів - нібито якісь хулігани вкрали поліцейську машину і дебоширять у вас під вікнами, вам страшно, але поки не приїде справжня поліція патронів вистачить :) Нехай задокументують їх понаднормову роботу - буде доказом для вашої заяви про злочин (навіть санкціонований судом обшук в нічний час не проводиться, не те що перевірка по мєнтовській інструкції 622).

Юристи і поліцейські в США рекомендують не говорити з поліцією взагалі ніколи. Чому? Подивіться чудову лекцію www.youtube.com

| Рейтинг: 8

Який чинний порядок взяття нарізної зброї на облік при зміні місця проживання?

Єдиним нормативним актом, що визначає Ваші права, є закон. (ст. 92 Конституції України)

Тому просто забийте на ці мєнтовські інструкції та не змінюйте місце обліку. Не пускайте ніякого "дільничного" в свій дім. Це Ваше право - кому не подобається - нехай ідуть нах..

Підтримайте Маніфест власника зброї!!!
zbroya.info

| Рейтинг: 1

Чи можуть виникнути проблеми якщо носити тактичну ручку?

"Чи можуть виникнути проблеми якщо носити тактичну ручку?"

Не знаю чи це для вас проблема, але судимість по ч.2 ст.263 можуть дати.
Ось за явару: reyestr.court.gov.ua
За палицю для вибивання палаців та подрібнення качанів кукурудзи і самооборони: reyestr.court.gov.ua

"Чи відноситься даний виріб до категорії "холодна зброя"?"

Це вирішує тільки експерт ДНДЕКЦ стосовно конкретної одиниці.(Скоріш за все - так)

"Яким законом регламентується обіг таких речей?"

Конституцією України (право робити все, що не заборонено, право на захист)

| Рейтинг: 3

Какой вывод напрашивается из определения "Кроме гладкоствольного охотничьего"? Решение

Є ще КУпАП, cт 190: Придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом, -
тягнуть за собою накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

і ст. 9: Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

| Рейтинг: 3

Чи має право дозвільна не видати зброю, яка знаходиться в них на збережені? Решение

Мали залишити вам протокол вилучення, в якому сказано, на якій підставі вилучають. Головне зрозуміти чи це в рамках кримінального провадження чи справи про адміністративне правопорушення. У першому випадку діє КПК і потрібно скаржитись до слідчого судді (з цього приводу рекомендую статтю Віталія Коломійця open-court.org ). В другому випадку діє КУпАП і потрібно скласти адміністративний позов. Якщо самому складно розібратись - зверніться до правозахисніків helsinki.org.ua

Паралельно пишіть заяви про злочин на дії слідчого в прокуратуру, та в СБУ (може мєнти знов приторговують краденими у вас стволами). Напишіть скаргу начальнику ГУ НП в області. Напишіть уповноваженій ВР з прав людини. Попросіть друга зателефонувати в прес-службу НП і попросити коментар для статті в газеті про вашу справу - як мєнти віджимають власність у чесних людей. Напишіть листа своєму нардепу-мажоритарнику, міністрам внутрішніх справ і юстиції, в комітети ВРУ з правоохоронної діяльності, з прав людини, боротьбі з корупцією. Напишіть Гройсману, Порошенку і Пашинському :)
Чим більше шуму, тим більше шансів, що самі віддадуть.

| Рейтинг: 4

Питання про перебування зі зброєю на польовій дорозі

Ні, дія ЗУ "Про Автомобільні дороги" поширюється тільки на Автомобільні дороги, що не виключає існування інших, ніж у ст.5, "неавтомобільних", наприклад "польових і лісових".

Але є інші зачіпки:
1) ст.33 Конституції та ст.2 ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" гарантують право перебування на польових і лісових дорогах зі зброєю, оскільки це не заборонено законом, зокрема ст. 20 "Про мисливське господарство та полювання". Слово "прирівнюється" в ст. 12 стосується тільки ст 12, тобто "Права на полювання", але не ст.20.
Отже, перебування на польових і лісових дорогах зі зброєю є правомірним.

2) Навіть якщо припустити, що перебування осіб у межах мисливських угідь заборонено без дозволу, то для притягнення до відповідальності потрібно довести, що ви знали або повинні були знати, що знаходитесь в мисливських угіддях (ст 10 і 11 КУпАП), а ви про це не знали, табличок не бачили, ніхто не сказав і т.д.

3) Якщо ви знали, що там небезпечно (розбійники, дикі тварини), але мусили там бути (поспішав до хворої тітки), і взяли зброю для самозахисту, то вас не можуть притягнути до відповідальності (ст. 18 КУпАП "Крайня необхідність").

4) У вас закінчились гроші, їжа, немає друзів і родичів чи інших джерел для існування, і щоб не вмерти з голоду ви пішли на полювання без дозволу. Теж ст. 18 КУпАП.

| Рейтинг: 2